
mnóstwo zabiegów - począwszy od leczenia zębów kończąc na protetyce czy implantologii.
Nowoczesne gabinety stomatologiczne wyposażone są w najnowsze sprzęt i tak też leczenia zęba coraz częściej odbywa się za pomocą mikroskopu - aby wypełnienia naszego zęba było jak najbardziej szczelne i dopracowane w każdym calu. Należy również podkreślić, że dużym powodzeniem cieszy się zabieg higienizacji , który ma walor kosmetyczny i estetyczny - tym samym możemy się pochwalić pięknym uśmiechem bez kamienia i osadu.
Zabieg higienizacji nie należy do najtańszych zabiegów i może go przeprowadzić sama higienistka. Zabieg ten obejmuje ultradźwiękowe usunięcie kamienia, piaskowanie i lakierowanie, dzięki czemu na naszych zębach nie ma osadu oraz kamienia i osadu, a przy tym nasze zęby są zabezpieczone przed próchnicą.
Warto regularnie odwiedzać stomatologa
Lekarz dentysta u wielu pacjentów budzi strach. Obawiają się oni leczenia stomatologicznego, a przede wszystkim tego, że będzie ono po prostu bolesne. Pomimo tego jednak warto się przełamać, odwiedzić gabinet dentystyczny tyle razy ile jest konieczne, by wyleczyć wszystkie swoje zęby. Wyleczone zęby to nie tylko efekt estetyczny, ale przede wszystkim mniejsze ryzyko komplikacji zdrowotnych, niespodziewanego pogorszenia ich stanu czy też nagłych dolegliwości bólowych. Ci, którzy przeżyli ból zęba, wiedzą doskonale, jak on jest mocny. I jak trudno go uśmierzyć.
Po wyleczeniu wszystkich zębów, nie można jednak zapominać o tym, by gabinet stomatologiczny odwiedzać co najmniej raz na pół roku. Jest to konieczne w celu kontroli stanu uzębienia. Takie regularne wizyty to mniejsze ryzyko trudniejszego leczenia dentystycznego. Jeśli bowiem dentysta w trakcie wizyty kontrolnej odkryje, że któryś z zębów jest do leczenia, najprawdopodobniej zmiany chorobowe będą na tyle nieduże, że leczenie nie będzie ani kłopotliwe ani bolesne.
W wielu przypadkach jednak stomatolog się
Ósemki to zęby, które wyrastają w późniejszym wieku. Zdarza się, że wyrastają w nieprawidłowy sposób, uciskając inne zęby lub powodując rany dziąseł czy też podniebienia. Niekiedy są to zęby szczątkowe, bardzo podatne na próchnice i tak naprawdę zbędne. Te, które rosną nieprawidłowo, dentysta z powodzeniem może usunąć. W wielu przypadkach jednak stomatolog się tego nie podejmie, mówiąc wprost, że konieczny tu jest stomatolog chirurg. Nie każdy gabinet dentystyczny jest miejscem, gdzie można takiego lekarza znaleźć.
Chirurgiczne usuwanie ósemek - wbrew pozorom - nie jest ani bardzo trudne ani tym bardziej bolesne. Chirurg stomatolog podaje bowiem przed zabiegiem silne znieczulenie, dzięki któremu pacjenta boleć na pewno nie będzie. Usuwanie ósemek często jest związane z koniecznością nacięcia dziąsła. To zaś wiąże się z tym, że na ranę trzeba założyć szwy. Decydując się na usunięcie ósemek, trzeba więc liczyć się z tym, że konieczne będzie odwiedzenie dentysty więcej niż raz. Z reguły potrzebne są dwie wizyty. Pierwsza, w trakcie której chirurg stomatolog usunie ósemki i na rany założy szwy i druga, w trakcie której je zdejmie.
Stomatolog
Piękny uśmiech dodaje nam pewności siebie. Zdrowe i zadbane zęby są niewątpliwe naszą wizytówką. Ładny uśmiech sprawi, że będziemy się dobrze czuć we własnej skórze. Trzeba jednak podkreślić, że wizyty u stomatologa mają w pierwszej kolejności zapewnić nam zdrowe zęby.
Pomyślmy tylko - jest przyjemny sobotni wieczór w eleganckiej restauracji, a my nie możemy w pełni delektować się kolacją ponieważ boli nas ząb. Ból zęba należy do tych bóli, które są wyjątkowo nieprzyjemne i jednocześnie promieniują one po całej szczęce. W takiej sytuacji tylko dentysta jest nam w stanie pomóc, niestety ale tabletki przeciwbólowe pomogą nam na chwilę, natomiast nie zlikwidują problemu. Jedynym wyjściem jest stomatolog i gabinet dentystyczny. Co prawda, wizyty te nie należą do przyjemnych i mało jest osób, które lubią wizyty w gabinecie stomatologicznym ale są jedynym ratunkiem by skutecznie pozbyć się problemu. Warto podkreślić, że jeśli chcemy uniknąć bolesne i nieprzyjemne wizyty to zdecydowanie musimy odwiedzać dentystę regularnie co sześć miesięcy - wówczas próchnica nie rozwinie się mocno i tym samym leczenie jest krótsze i bezbolesne.